19 septembra 2009

Test na určenie stupňa dementie.

Faktom žitia je, že starneme a popúšťajú nám zmysli, popúšťa rozum. Neraz počujeme, že ten, alebo onen je sklerotik, zábudľavý. Nepamätá si ani tie najzákladnejšie veci. Ak chcete vedieť v ktorom ste štádiu vy, prinášame vám jeden celkom obyčajný test. Pretestujte sa a uvidíte, koľko vás rozum opustil.

Ukľudnite sa, vezmite si papier a ceruzu a poďme na testovanie. Odpovedajte celkom poctive. Predsa, chcete sa dozvedieť, ako vám funguje myseľ. Nie?

1/ Kto zabil toho biblického Kaina?

2/ V čase „železnej opony“ bolo „východné“ a „západné“ Nemecko. V Berlíne stal ten múr, kým inde boli len ploty. Medzi tými drôtenými plotmi bolo aj „ničije územie“. Ponad Nemecká letelo lietadlo, ale odrazu beda. Vyľahol im prvý motor. Na to aj druhý. Pilót videl, že musí niekde núdzove pristať, ale márne. Všade len les, hustý les, nuž rozhodol sa, že pristane na to „ničije územie“. Nedopadlo to najlepšie. Rachot, plot sa trhá, pôda nepevná, takže aj zaviazli. Na vás je rozhodnúť, či pozostalých pochováte vo východnom, alebo v západnom Nemecku.

3/ Ak sa mačka kotí, krava telí, kobyla žrebí, čo robí opica?

4/ Vezmi si ceruzu a papier. V mysli si päťkrát zopakuj slovo mláka. Po tomto si to napíš na papier, zopakuj si ešte raz a odpovedaj ma otázku: Čo krava pije?

5/ Je krásny víkendový deň, takže ste sa rozhodli vyjsť do prírody. Ani nie ďaleko. Rovno na ten kopec za mestom. Máte nové auto, nuž bude to zážitok pre rodinu. Hore, na kopci je krásne jazierko, žblnká si potôčik, no pravý pôžitok. Rozmyslené, urobené. Domov sa vraciate v tej najlepšej nálade. Cesta dolu kopcom je krásna, i keď je plná zákrut, ale dávate si pozor, lenže odzaru za zákrutou zbadáte, že pred vami je jeden starec s vnukom. Každý z nich si ide jednou stranou cesty. Musíte brzdiť, ale beda. Brzdy vyľahli. Cesta úzka, pomedzi nich neprejdete. Musíte rýchlo rozhodovať. Ktorého z nich zrazíte?

6/ Pri tejto otázke nepotrebujete žiadnu kalkulačku, papier a pod. Je celkom ľahká. Sedíte za volantom autobusa, šoférujete na relácii Zvolen – B. Bystrica – Ružomberok – L. Mikuláš. Vo Zvolene do autobusa nasadlo 15 osôb. V Bystrici traja vystúpili, ale nasadli ďaľší šiesti. Zastávka je aj v Liptovskej Osade, kde vystúpil len jeden a nikto nenasadol. V Ružomberku je už rušnejšie. Vystúpili desiati a nasadli dvanásti. Na ďalšom úseku ste vôbec nestáli, takže v Liptovskom Mikuláši už všetci zvyšní aj vystúpili.

Teraz odpovedajte na otázky: a/ Na koľkých miestach autobus zastal? b/ Ako sa volal vodič autobusa?

7/ Preneste sa v mysli do XVII. st. Bolo to rušné storočie. Z „nového sveta“, z Ameriky sa do Európy privážalo zlato a kde je zlato, tam sú aj piráti. Aj vy ste pirát, ba čo viacej, pirátsky kapitáň. Vyrabovali ste zopár španielských lodí, takže na vašej plachetnici je toho dosť. Loď stratila rýchlosť a za vami je španielska vojnová loď. Musíte sa niekam skryť. Na šťastie toto Karibské more dobre poznáte. Poznáte aj ešte nezmapované ostrovíky a ich zátoky, vynikajúce skrýše a na dovažok, práve je odliv. Schovali ste sa v zátoke ostrova Curacao, avšak je tu aj menší problém. Meriate si hĺbku vody a len, len, že sa tam vmestíte. Pravda, práve je odliv. Tu ten rozdiel v hladine býva asi 1,5 metra. Spúšťate si dolu rebrík, aby posádka mohla vyjsť na pobrežie a naplnila súdky s pitnou vodou. Keď rebrík padol dolu, vidíte, že nad vodou máte len 12 priečok, kde medzi nemi je 30 cm. Kalkulujete. 12 priečok, po 30 cm. a príliv býva 1,5 metra, stačí.

Otázka je, koľko priečok budete mať nad vodou, keď príde príliv?

Odpovede:

1/ Ábel bol zabitý. Zabil ho Kain.Ak ste dobre potrafili, môžete ísť na ďalšie otázky. Ak ste chybili, radšej sa vzdajte.

2/ Pozostalých nemôžete pochovávať. To sú predsa živí ľudia.

3/ Samozrejmé, opica sa rodí. Ak ste tu váhali, máte pokazené myšlienky.

4/ Čo by krava pila iné, ako vodu?

5/ Ani jedného. Predsa, môžete im zatrúbiť, aby sa vyhli.

6/ Mali ste 5 zastávok a ak ste nevedeli vlastné meno, tak je to s vami už celkom zle.

7/ Aj počas prílivu tam bude len 12 priečok. Celá loď sa zdvihne.

==============

Ako vám dopadol test? Koľko ste mali správnych odpovedí? Podľa výsledku teraz vidíte, koľko vás ten rozum slúži a či potrebujete liečenie, psychiatrické vyšetrenie, alebo nie. Ak máte iba zopár správnych odpovedí radšej sa na patričné miesto prihláste sám, ako čo by vás mala udať vlastná rodina.

…………………………………………………………………pripravil J. Kulík

Žiadne komentáre:

Super pre vasu firmu

Čítame...

*** MENÁ *****

>A<>B<>C,Č<>D<>E<>F<>G<>H<>CH<

>I<>J<>K<><>M<>N<>O<>P<>Q<>R<

>S<>Š<>T<>U<>V<>W<>X<>Y<>Z<>Ž<>

***Etymologický slovník***********

<A-C><Č><D,Ď,Dž><><><><><><H>

Autorské práva:

http://Kruhy.blogspot.com

nassinec@gmail.com